2,187
edits
m (→Commands: Added a command) |
(→Commands: Added tar) |
||
Line 56: | Line 56: | ||
|- | |- | ||
|<code> free -m </code> || Free memory | |<code> free -m </code> || Free memory | ||
|- | |||
|<code> tar czf file.tgz folder </code> || Tar contents of folder to file | |||
|} | |} | ||