2,187
edits
(→Commands: Minor addition) |
(→Commands: Added top and free) |
||
Line 50: | Line 50: | ||
|- | |- | ||
|<code> lsof <folder> </code> || List open files | |<code> lsof <folder> </code> || List open files | ||
|- | |||
|<code> top </code> || Task Manager (ish) | |||
|- | |||
|<code> free -m </code> || Free memory | |||
|} | |} | ||